Karadeniz Medikal

Karadeniz Medikal

Karadeniz Medikal 1994 yılından bu yana Medikal sektöründe faaliyetlerini etkin bir şekilde göstermeye başlamıştır. Kurucumuz Metin Azak’ın temellerini İstanbul Güngören de attığı şirketimiz, çalışmalarına başladığı ilk yıllarda hızlı bir başlangıç ile medikal pazarda yerini almayı başarmıştır.4 yıl içinde hızlı bir ivme sağlayan şirket, Pazar hacmini büyütmüş ve şuanda faaliyet göstermekte olan konumunda hizmet vermeye devam etmiştir.

Karadeniz Medikal faaliyetlerin de önemli rol oynayan paydaşlarına ve iş ortaklarına her zaman istikrarlı, sağlam ve süreklilik arz eden kaynaklar oluşturmayı ana hedeflerinden biri olacak benimsemiştir. Bu bağlamda ürün gamını sürekli olarak geliştirme çabasında olmasının altında yatan nedenlerden biri de budur. Alternatifli ürün grupları sayesinde ihtiyaca göre çözümler sunmuş ve bu doğrultu da müşterinin tercihlerinde yönlendirme imkânlarına olanak sağlanmıştır. Bu hedef kısa vadede faaliyet gösterdiği medikal sektöründe kaliteli ürün, kusursuz müşteri memnuniyeti ve yüksek kar paylarını beraberinde getirmiştir.

10 yıldan daha kısa bir süre içinde özellikle “Tekerlekli Sandalye” üretiminin Türkiye’ de önde gelen merkezlerinden biri olmayı başarmıştır. Bu başarı, takip eden yıllarda ülke sınırlarını aşarak başta Asya olmak üzere, Avrupa ve Orta Doğuda yeni pazarlar açarak, hali hazırda yurtiçindeki faaliyetleri yurtdışına taşımıştır. Şirket bu süre zarfından kurumsal yapılanmasını tamamlayarak üretimdeki coğrafi bölgelerini başarılı bir şekilde büyütmüş ve biçimlendirmiştir. Yıllık büyüme rakamları kısas alındığında 20 yıl içinde Medikal sektörünün en hızlı büyüyen, güvenilir ve saygın şirketleri arasında girmeyi başarmıştır.

Karadeniz Medikal markasının “Kusursuz Hizmet” mottosu, başarılarının altında yatan en önemli nedendir. 5 Kişi ile başlayan serüvenin mimarları bu prensipten hiçbir durum ve koşulda vazgeçmeyişi, başarıyı hızla getirmesinde önemli etken olmuştur. İlke edindiğimiz bu motto bize, “Kusursuzu Üretme” bakış açısını kazandırmış ve buna bağlı olarak rekabet edebilen, yeniliklere açık ve inovasyonun değerini bilen, güven veren, çevreye duyarlı, profesyonel bakış açısına sahip bir personel kadrosu oluşturmamıza olanak sunmuştur. Şirketin tüm durum ve koşullarda “Doğru iş için, Doğru insan gücü” yaklaşımından asla vazgeçmeyişi, dolaylı yoldan kurumsal aidiyet tabanını oluşturarak, konusunda yetkin personel kavramının kendiliğinden oluşmasına neden olmuştur. Karadeniz Medikal sahip olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile pazarın rekabet avantajlarına sahip olmuştur.

Karadeniz Medikal markası artık Türkiye’ de güven duyulan markalar arasındadır. Sektöründe öğretici, saygı duyulan ve örnek alınan pozisyonda konumlanmıştır. 26 yıldır aralıksız devam eden büyüme yarınlara taşınacaktır.