Karadeniz Medikal

Karadeniz Medikal

Karadeniz Medikal 1994 yılında Medikal sektöründe ilk faaliyetine başlamıştır. Kurucumuz Metin Azak’ın temellerini İstanbul Güngören’de attığı şirketimiz, çalışmalarına başladığı ilk yıllardaki özellikle ürün tasarımları ile medikal sektöründe hızlı bir başlangıç yaparak kendisini göstermeye başlamıştır. Takip eden yıllarda faaliyetlerinde önemli rol oynayan iş ortaklarıyla ve tecrübesiyle ürün yelpazesini sürekli geliştirmeye devam etmiştir. Alternatif ürün grupları ve ihtiyaca göre sunduğu hizmetler ile kısa sürede faaliyet gösterdiği medikal sektöründe kaliteli ürün, koşulsuz müşteri memnuniyeti önceliği ile takip eden yıllarda da bu ivmeyi artırmaya devam etmiştir. Firmamız, 10 yıldan kısa bir süre içinde özellikle “Tekerlekli Sandalye” sektöründe Türkiye’ de önde gelen markalarından birisi olmayı başarmıştır. Bu başarı sürecinde edinilen tecrübeyi takip eden yıllarda ülke sınırları dışına Asya, Ortadoğu, Afrika ve Avrupa pazarına da taşımıştır. 5 kişi ile başlayan serüvenin mimarlarının ‘’Kusursuz Hizmet’’ prensibinden hiçbir koşulda vazgeçmeyişi, başarıyı ulaşmamızda temel taşlarından birisini oluşturmuştur. ‘’Kusursuz Hizmet’’ mottosu bize, “Kusursuzu Üretme” bakış açısını yakalamaya yönlendirmiş ve bu doğrultuda rekabet edebilen, yeniliklere açık ve inovasyonun kavramının farkında olan, çevreye duyarlı ve profesyonel bakış açısına sahip bir personel kadrosu oluşturmamıza altyapı oluşturmuştur.

Şirketimizin istihdamda “Doğru iş için Doğru insan gücü” bakış açısı, dolaylı yoldan kurumsal aidiyet tabanını oluşturarak, konusunda yetkin personel kavramının kendiliğinden oluşmasına rehberlik etmiştir. Uzun yıllar boyunca yurtiçinde ve yurtdışında edindiğimiz Üretim, İthalat ve İhracat süreçlerindeki tecrübemizi bugün 4 markamızla, 2021 yılında Kocaeli Dilovası bölgesindeki 2.000m2 kapalı alana kurduğumuz yeni modern üretim tesisimizde harmanlayarak tüm süreçlerimizi hızlandırıyor ve güçlendiriyoruz. Türkiye’de güven duyulan ve kendi alanındaki medikal firmalar içerisinde bilinirliliği ve saygınlığı olan firmamız 1994’den bu yana devam eden öğrenme ve gelişme sürecini saygınlığına ödün vermeden bir sonraki kuşağa aktarmayı ilke edinerek emin adımlarla yoluna devam etmektedir.

Vizyon
Günlük yaşama yardımcı ürünlerimizi tercih eden kullanıcılarımızın kendilerini tüm süreçlerde güvende hissettiği ve ürün beklentilerinin karşılandığı, global pazarda üretim standartlarına ve bilinirliliğe sahip, inovatif, yerli ve yabancı medikal firmalar arasında alanında öncü ve kalıcı bir şirketi olmak.

Misyon
Yerel ve uluslararası çaptaki kullanıcılarımıza ve paydaşlarımıza kaliteli ürünler sunarak, aynı zamanda hizmet verdiğimiz medikal ürünlerin üretimi alanında personellerimizin mutlu ve güven içerisinde çalıştığı istihdam sahalarını artırmak.